Keuruun kalastusalueella toimivat seuraavat kalastuskunnat/osakaskunnat:

Ampialankylän osakaskunta
Esimies Ampiala Tapani
Tervatehtaanpolku 13
41970 Huttula
Puh. 040 525 2012
        Email: tapani.ampiala@pp.inet.fi
Häkkisen kalastuskunta
Esimies Väinö Pummila
Pummilantie 47
42700 Keuruu
Puh.  0400 975 690
Isojärven kalastuskunta
Esimies Kauko Kumpula
Kopolanraitti
42600 Multia
Puh. 040 5041920
Email: kauko.kumpula@pp7.inet.fi
www.palsankoski.fi
Jukojärven kalastuskunta
Esimies Matti Riihimäki
Jukojärventie 386
42700 Keuruu
Puh. 0400 347585
Email: mariihimaki@gmail.com
Jylhänniemen kalastuskunta
Esimies Antti Valkeeniemi
Valkeeniementie 760
35990 Kolho
Puh. 0400 151 415
Liesjärven osakaskunta
Esimies Hannu Paloranta
Palorannantie 254
42700 Keuruu
Puh. 0400 340 810
Email: hannu.paloranta@jippii.fi
Liukon osakaskunta
Esimies Aleksi Soini
Liukontie 37, Nikolaintalo
42700 Keuruu
Puh. 040  424
Email: info@nikolaintalo.com
Moijasen kalastuskunta
Esimies Lasse Rantamoijanen
Moijasentie 83
42800 Haapamäki
Puh. 044 9204162
Multian kalastuskunta/osakaskunta
Esimies Reijo Kinnunen
Torpparintie 15
42600 Multia
Puh. 0400 347714
Email: reijo.kinnunen@pp6.inet.fi
www.palsankoski.fi
Nikaranperän kalastuskunta
Esimies Olavi Palonen
Riihimäentie 264
42600 Multia
Puh. 040 5884826
Email: olavi.palonen@gmail.com
www.palsankoski.fi
Pihlajaveden osakaskunta
Esimies Pasi Perämäki
Konkelotie 16
42700 Keuruu
Puh. 040 8227140
Email: pasi.peramaki@ely-keskus.fi
Pohjoislahden osakaskunta
Esimies Kuisma Höytiä
Taavettilantie 20
42520 Asunta
Puh. työ 014-770 860
Gsm 040 7273422
Suolahden osakaskunta
Esimies Tapio Kallio-Mannila
Pellisentie 7
42700 Keuruu
Puh.  0400 886986
Email: tapio.kalliomannila@gmail.com
Tarhapään kalastuskunta
Esimies Pasi Koppinen
Raitamäentie 16
42600 Multia
Puh. 050 3004237
Email: pasi.koppinen@pp.inet.fi
www.palsankoski.fi
Tiusalan osakaskunta
Esimies Seppo Takanen
Kolhontie 778
42700 Keuruu
Puh. 0400 798402
Email: a.sejuta@gmail.com
Valkeeniemen kalastuskunta
Esimies Markku Lintula
Valkeeniementie 362
35990 Kolho
puh. 0400 131240
Email: velilintula@hotmail.com
Vehkoon osakaskunta
Esimies Eino Kytölä
Kytölänraitti 65
42600 Multia
Puh. 0500 605327
Email: eino.kytola@gmail.com
www.palsankoski.fi
Väärisen kalastuskunta
Toimii yhdessä Moijasen kalastuskunnan kanssa.
Yhteystiedot samat
Yltiän osakaskunta
Esimies Erkki Aho
Peltolantie 85
42800 Haapamäki
Puh.  0400 665189
Email: erkki.aho1@wippies.fi
Valtion vesialueet
Yhteyshenkilö / Antti Maukonen
PL 3
40101 Jyväskylä
Puh. 020 564 5040, 0400358 340
Email: antti.maukonen@metsa.fi
www.villipohjola.fi